28. srpna 2009

Prohlížeče djvu


Prohlížeče djvu souborů:

- pro Windows WinDjView (0,5 MB)
- pro Windows Mobile PocketDjVu (0,5 MB)
- pro Linux, MAC, JAVU

Programy na převod do DjVu
- naskenované obrázky DjVu Small
- převod Pdf do Djvu PdfToDjvuGUI
- tisk na virtuální tiskárnu Virtual Printer

Nastavení DjVu Small
Bitonal = BW = Černobílé - výsledek bude jen černobílý, hodí se jen pro černobílé předlohy (ne pro šedé nebo barevné). Výsledek má nejmenší velikost.
Scanned - Pro stejnoměrně barevný text, obrázky a fotografie. Vhodný i pro inverzní text.
Drawn - Pro text s lehce nekonzistentními barvami a lehce neostrými okraji. Kresby, skicy, rukopis. Nehodí se pro inverzní text.
Manuscript - Pro text s hodně nekonzistentními barvami a neostrými okraji. Nejlépe zachová stav dokumentu, texturu papíru apod. Vhodné pro historické dokumenty, dopisy, a např. skeny s rozostřenými okraji (text u vazby skenovaný na CIS skenerech bývá rozmazaný)
Clean - elektronicky vytvářené dokumenty bez šumu a s ostrými přechody mezi barvami (bez vyhlazování) Např snímky obrazovky, cliparty apod.
Photo - použije jiný typ komprese. Nepříliš vhodné pro text a jednoduchou grafiku. Vhodné pouze pro fotografie, plynulé brevné přechody apod. Největší velikost výsledného dokumentu.
Číslo 100 až 600 určuje s jakým dpi byl skenovaný obrázek, který je vkládaný do konverzního programu. Default je 300 pro běžné skeny (300dpi) použitím nižšího čísla proti skutečnému dpi se zvýší kvalita a velikost výsledného djvu dokumentu, použitím vyššího čísla naopak.


Žádné komentáře: