6. července 2011

Alternativní firmware pro Amazon Kindle

Jmenuje se Duokan a pochází z Číny. Nainstaloval jsem jej z jednoho důvodu - umí zobrazit můj oblíbený formát djvu! U textových formátů bohužel zatím zobrazuje špatně diakritiku, což ale u djvu a pdf nevadí. Výhodou je, že při startu systému si můžete zvolit buď původní Kindle firmware nebo Duokan, něco jako dualboot.

Stáhněte si anglickou verzi Duokan (48 MB), do kořenové složky Kindle zkopírujte složky DK_System, DK_Documents, DK_Pictures a podle typu Kindle .bin soubor např. update_duokan_0b008.bin pro sériové číslo začínající B008. Instalaci spustíte z menu-settings-menu-Update Your Kindle
Po restartu Kindle, až se objeví bootloader, rychle stiskněte klávesu "q" pro start Duokanu jinak se spustí původní firmware a musíte znovu restartovat.


V čem je lepší:
- podpora formátů djvu a epub
- podpora slovníků StarDict
- u PDF možnost "ořezu" prázdných okrajů
- lepší mp3 přehrávač

Tipy:
Screenshot: shift + SPACE
mp3: patří do složky DK_Music
StarDict: do DK_System\system\dict
ttf fonty: do DK_System\system\font

Odkazy:
aktuální verze firmware Duokan
Duokan FAQ na mobileread.com
Convert DjVu to PDF2 komentáře:

Wittus řekl(a)...

Máte nějaké zkušenosti s prohlížením šachových knih na Kindle? Mám nějaké knihy v pdf a djvu a přemýšlím, že bych si Kindle koupil, ale nevím jestli to bude ono.

LL řekl(a)...

Záleží na tom jak je ten text "široký", ale díky možnosti ořezu prázdných okrajů přečtu bez problému většinu pdf i djvu knih, samozřejmě otáčím stránku o 90 st.